Dánská škola zruší tradiční vánoční službu kvůli muslimským studentům

Deset rodičů si stěžovalo na základní školu ve východním Dánsku, která zrušila tradiční vánoční službu.

Škola "Gribskolen" se rozhodla kvůli přítomnosti studentů s přistěhovaleckým původem. Šéf školy v Graestedovi říká Marianne Vederso:

"Rozhodli jsme se, protože máme děti, které nejsou protestantské ... a musí být ponecháno jednotlivým rodinám, zda chtějí soukromě navštěvovat službu."

Dánští politici kritizovali školu po svém rozhodnutí zrušit události. Stížnosti rodičů vzaly i dánské média. Špekulovali, že zrušení souvisí s citlivostí muslimských studentů škol.

V loňském roce se dánské děti školy zúčastnily týdenní události Sýrie o kultuře Středního východu. Děti přistěhovalců jim dokonce daly ponaučení.

Jeden rodič se dvěma dcerami ve škole říká:

"Nechápu, proč musí být naše tradice odevzata od nás, jen proto, že někdo jiný ve škole věří v něco jiného ... Pocházím z malé obce, kde je kostel důležitý a tyto tradice jsou krásné. Vzpomínám si, že si je užívám sama jako dítě a jsou to základní součást Vánoc. "

Autor: Honza36Ověřený účet
Sdílím názory a myšlenky jiných lidí z jiných sociálních sítí či zpravodajských serverů. Zajímá mě Váš názor na danou problematiku.
REKLAMA