Český předseda vlády: EU nám nebude diktovat, kdo by jsme si měli žít do naší země

Praha, 1. března (ČTK) - Česká vláda nepřijme žádné uprchlíky na základě povinných kvót Evropské unie a chce se bránit proti žalobě ES, předseda vlády Andrej Babiš (ANO) řekl v reakci na Poslanecká sněmovna otázka komunistického poslance (KSČM) ve čtvrtek.

"Určitě nikomu nepřijmeme, rozhodně jsme proti tomu, že by nám někdo diktoval, kdo by měl žít a pracovat v naší zemi." Kvóty rozdělují Evropu a nejsou účinné, "řekl Babis parlamentu.

"Považujeme za absurdní, že Evropská komise nás žaluje za něco, co je nesmysl," uvedl Babis o skutečnosti, že Evropská komise vzala Českou republiku, Maďarsko a Polsko do soudu za to, že odmítli přijmout žadatele o azyl z Itálie a Řecka.

Česká republika má dva měsíce k obraně.

Babis připomněl, že skupina Visegrádské čtyřky, zahrnující Čechy, Maďary, Poláky a Slováky, nedávno získala značný finanční příspěvek do fondu na pomoc migraci v Africe, který spravuje Itálie.

Kvůli sporu o kvóty uprchlíků byla debata EU o reformě jejího azylového systému blokována po dobu dvou let. Summit EU potvrdil minulou podzim, že členské státy chtějí dosáhnout konsensu v této oblasti.

Při řešení migrační krize se EU nyní zaměřuje především na ochranu svých vnějších hranic a rychlejší návrat žadatelů o azyl do svých zemí původu, se kterými se EU snaží intenzivněji spolupracovat.

Opozice vůči plánům EU na stěhování migrantů roste, protože se zdá, že země jako Rakousko, Chorvatsko a Bulharsko se připojily k východoevropským zemím Visegrádské čtyřky .

Pokud se Itálie v neděli rozhodne pro pravicovou koalici, je dobrá šance, že se k anti-migračnímu bloku připojí.

ZDROJ

Autor: Honza36Ověřený účet
Sdílím názory a myšlenky jiných lidí z jiných sociálních sítí či zpravodajských serverů. Zajímá mě Váš názor na danou problematiku.
REKLAMA