Chovají se jak svazáci a navíc nadbíhají Babišovi! Vlivná politička si nebere servítky a varuje před tímto scénářem

Autor: Jaroslava Janderová 

Pirátská strana je částí veřejnosti vnímána jako strana budoucnosti, která bude prosazovat nové technologie, svobodu internetu apod. Zatím se však piráti chovají spíše jako svazáci z 50. let.

 

Hned od vstupu do poslaneckých lavic a po konci Sobotkovy vlády totiž začali usilovně pracovat na ustavení poslanecké vyšetřovací komise, která se má zabývat privatizací OKD. Ta sice zjevně probíhala za velmi podivných okolností, ale je zvláštní, že se do toho piráti pustili v době, kdy je kauza již u soudu. Pokud je tomu tak, pak primárně má v demokratickém právním státě přednost policie, státní zastupitelství a soudy.

Nabízí se tedy otázka proč teď, po třinácti letech, kdy tehdejší premiér již nežije, firma OKD patří pod Ministerstvo financí a má ve své péči miliardové nemovité majetky, a kauza OKD je u soudu, by měla vzniknout z iniciativy Pirátské strany parlamentní vyšetřovací komise a zabývat se vedle justice touto politováníhodnou kauzou. Poněkud nepříjemně to zavání snahou o vlastní zviditelnění, a zároveň poškozování či v horším případě likvidování konkurence.

Myslím, že konání Pirátů je třeba velmi pozorně sledovat. Uvidíme, zda budou podobně nekompromisní a akční i u dalších kauz, například těch, v nichž je namočen Andrej Babiš. Kdybych si měla tipnout, tak v těchto případech bude z jejich strany následovat mlčení či výmluvy.

Především jsem ale zvědavá, zda se od nich dočkáme také nějakých pozitivních návrhů. Věcí, které posunou naši zemi dopředu. Ono není totiž žádným tajemstvím, že pokřikovat a bořit je nesrovnatelně snazší, než něco vytvořit a uvést do života.

převzato z blogu autorky, titulek upraven redakcí

Autor: Honza36Ověřený účet
Sdílím názory a myšlenky jiných lidí z jiných sociálních sítí či zpravodajských serverů. Zajímá mě Váš názor na danou problematiku.
REKLAMA