ČÍNSKÁ ARMÁDA PŘIJDE DO SÝRIE, ABY POMOHLA RUSKU!

Čína pomůže syrské vládě v boji proti islámskému státu (IS, dříve ISIL / ISIS) zasláním "vojenských poradců", tvrdí mediální zprávy.

"V nadcházejících týdnech dorazí další čínští vojáci," řekl syrský úředník na libanonské zpravodajské internetové stránce Al-Masdar Al-Arabi. Zpráva tvrdí, že čínské námořní plavidlo je na cestě do Sýrie s desítkami "vojenských poradců" na palubě. Budou údajně následovat vojáci. O lodi se říká, že prošla Suezským kanálem v Egyptě a projíždí cestou Středozemním mořem.

Podle webové stránky se poradci budou připojovat k ruským vojskům v oblasti Latakia. Mezitím izraelská vojenská zpravodajská stránka DEBKAfile citovala vojenské zdroje, které uvádějí, že čínský letadlový dopravce, Liaoning-CV-16, byl již zaznamenán v syrském přístavu Tartus na pobřeží Středozemního moře. Říká se, že je doprovázen řízeným raketovým křižníkem.

Zprávy přicházejí poté, co se Rusko, Írán, Irák a Sýrie dohodly na založení společného informačního centra v Bagdádu, které bude koordinovat své operace proti islámským státním militantům. "Hlavním cílem centra bude shromažďování, zpracovávání a analýza aktuálních informací o situaci na Blízkém východě - především v boji proti infekčním chorobám," uvedl v sobotu vojensko-diplomatický zdroj ruských zpravodajských agentur.

Ruský prezident Vladimir Putin byl nedávno požádán o přítomnost Ruska v Sýrii, na který odpověděl, že aktivity Ruska jsou omezeny na dodávky zbraní syrské vládě, školení personálu a poskytnutí humanitární pomoci syrskému lidu. "My jednáme na základě Charty Organizace spojených národů, tj. Základních principů moderního mezinárodního práva, podle kterých může tento a ten druh pomoci, včetně vojenské pomoci, poskytovat a musí být poskytnut výhradně legitimní vládě jedné nebo druhé země, jeho souhlas nebo požadavek, nebo na základě rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN, " uvedl Putin v rozhovoru pro CBS 60 minut.

Putin zopakoval svou podporu pravidelné armádě Sýrie - armádě prezidenta Bashara Assada. "[Assad] je konfrontován s tím, co někteří z našich mezinárodních partnerů interpretují jako opozici. Ve skutečnosti Assadova armáda bojuje proti teroristickým organizacím, " řekl Putin.

Zdroj: RT News

Autor: Honza36Ověřený účet
Sdílím názory a myšlenky jiných lidí z jiných sociálních sítí či zpravodajských serverů. Zajímá mě Váš názor na danou problematiku.
REKLAMA