Petrohradský výbuch v supermarketu byl teroristický útok, říká velmi opatrně Putin

MOSKVA – Výbuch v supermarketu v druhém největším městě Ruska byl teroristickým útokem, řekl prezident Vladimir Putin ve čtvrtek a dodal, že další útok byl zmařen. 

Nejméně třicet lidí bylo ve středu večer zraněno, když v skladovacím prostoru v zákaznickém pytlu v supermarketu v Petrohradě přišla improvizovaní výbušní zařízení. Vyšetřovatelé uvedli, že toto zařízení obsahovalo 200 gramů výbušnin a bylo vybaveno šrapnelem, které způsobilo větší škody. 

Nikdo nenese odpovědnost za útok. "Klasika asi to tam spadlo z nebe"! 

Putin uvedl svůj komentář ve čtvrtek na slavnostním předání cen v Kremlu za vojáky, kteří se účastnili kampaně ruské Sýrie, ale neposkytl žádné podrobnosti. Také dodal, že další teroristický útok byl v Petrohradě zmařen, více to nekomentoval.

"Putině to nemyslíš vážně že začneš být stejní jako Brusel a vypouštět jen to co se hodí!"  

Putin představil ruskou operaci v Sýrii jako preventivní úder proti terorismu v Rusku. Řekl, že hrozba útoků v Rusku by byla mnohem věcí, kdyby Rusko v Sýrii nezasáhlo. 

"Co by se stalo, kdyby se těch tisíc (teroristů), o kterých jsem právě mluvil, se k nám vrátilo stovky, vycvičených a ozbrojených," řekl v komentářích ruským zpravodajským agenturám. 

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov neřekl, co vedlo úřady k tomu, aby vyhlásili útok za terorismus, ale řekl, že skutečnost, že na bombě byla nainstalování šrapnel, to dokázalo, že to "byl  teroristický útok".

"Jasně takže kdyby tam nebyl šrapnel tak se to označí za nehodu? To snad né?!?"  

 
 

Tipy CIA zmařil řadu bombových útoků 

 
 

Začátkem tohoto měsíce Putin telefonoval prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby mu poděkoval za tipy CIA, který pomohl zmařit řadu bombových útoků v Petrohradě, Putinově rodném městě. 

Federální bezpečnostní služba uvedla, že v souvislosti s údajným spiknutím bylo zatčeno sedm podezřelých, kteří byli spojeni s islámskou státní skupinou. Kreml řekl, že podezřelí plánovali bombardovat Kazanskou katedrálu a další přeplněné místa. 

V dubnu došlo k samovražednému bombardování v metru v Petrohradě 16 lidí, kteří byli mrtví a zraněni více než 50. Ruské úřady označily bombardér jako 22letého ruského občana pocházejícího z Kyrgyzska. 

Info plus video zde

S článků jsem usoudil že celý svět skáče jak ISIS píská, útoky raději začnou svádět na své lidi, HNUS co? 

Autor: Honza36Ověřený účet
Sdílím názory a myšlenky jiných lidí z jiných sociálních sítí či zpravodajských serverů. Zajímá mě Váš názor na danou problematiku.
REKLAMA