Logo nejhorsi.cz Máme odvahu psát pravdu!

Reklama


Autor fotografie

Píše se v Londýnském tisku: Český prezident Milos Zeman v sobotu obvinil státy EU, že jsou zbabělci

Píše se v Londýnském tisku: Český prezident Milos Zeman v sobotu obvinil státy EU, že jsou zbabělci

Článek napsal @Honza36

Anketa

Myslíte si, že je Čapí hnízdo zlodějna?

Výsledky

Autor: Honza36Ověřený účet | Počet přečtení


Google překlad: „Do textu skoro nezasahuji pro důvěryhodnost!“

ZDROJ...

(SITA / AFP) - Český prezident Milos Zeman v sobotu obvinil státy EU, že jsou "zbabělci" ve své odpovědi na amerického protějšku Donalda Trumpa, který považuje Jeruzalém za hlavní město Izraele.

"Evropská unie, zbabělci, dělají vše, co je v jejich silách, takže pro-palestinské teroristické hnutí může mít nadřazenost vůči pro-izraelskému hnutí," uvedl Zeman a představil se jako obránce Izraele.

73letý Zeman, který se zaměřil na druhé funkční období z ledna a který měl v pátek řekl, že byl spokojený s Trumpovým kontroverzním krokem, učinil sobotní komentář před delegacemi, kteří se zúčastnili kongresu krajní pravicové strany Svobody a přímé demokracie, které se postaví proti přistěhovalectví a EU.

Trump rozpoznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele ve středu v kroku, který pobouřil palestinské vůdce, ale který Izrael považoval za historický.

Zeman prohlásil, že sám prohlásil, že Praha před čtyřmi lety poslala českou velvyslanectví do Jeruzaléma z Tel Avivu - návrh, který se setkal s vyhrazenou politickou odpovědí ve své vlasti.

Po oznámení Trumpa ministerstvo zahraničí České republiky uvedlo, že vidí Jeruzalém jako budoucí kapitál jak Izraele, tak i budoucího palestinského státu, a že Praha by mohla pouze zvážit přesunutí svého velvyslanectví po konzultaci s regionálními partnery.

Diplomatická šéfka EU Federica Mogheriniová ve čtvrtek varovala, že Trumpův krok měl "velmi znepokojivý potenciální dopad" a mohl by se "vrátit zpět do ještě tmavších časů než ty, v nichž žijeme".

Mogherini dodal, že "musí být splněny ambice obou stran a cesta musí být nalezena prostřednictvím jednání o vyřešení statusu Jeruzaléma jako budoucího hlavního města obou států".


Jaký názor máte vy? Napište nám do komentářů!

Dejte nám "To se mi líbí" na Facebooku!Autor článku:


...

Honza36Ověřený účet
Sdílím názory a myšlenky jiných lidí z jiných sociálních sítí či zpravodajských serverů. Zajímá mě Váš názor na danou problematiku.
Napiš si svůj vlastní článek

Sledujte náš Facebook!

Zobrazit Facebook