Viktor Orban: Maďarské stanovisko je jasné, musíme chránit hranice, migrace musí být zastavena

Maďarský věstník -

Během své první bilaterální návštěvy ve středu 3.1.18 promluvil polský premiér Mateusz Morawiecki o migraci, ekonomice a bilaterálních vztazích s maďarským protějškem Vikorem Orbanovem.

Viktor Orban zahájil svůj projev tím, že zdůraznil, že začátek roku s rozumnými politiky je dobré znamení pro zbytek roku a Maďarsko bude v tomto roce rozhodně potřebovat dobré vztahy. "Rok 2018 bude pro Evropu důležitým rokem", což je poslední rok celého současného "evropského cyklu". Podle předsedy vlády se ukázalo co posledních několik let,  v EU funguje , a co se potřebuje znenit. Zdůraznil.

"Věřím, že podobně smýšlející národy, jako je Madarsko, Polsko, můžeme velmi pozitivně ovlivnit budoucnost Evropy", řekl na tiskové konferenci polský premiér Morawiecki  

Během společné tiskové konference oba muži znovu potvrdili hlavní body konvergence mezi Polskem a Maďarskem. V otázce migrace Morawiecki potvrdil pokračování práce své předchůdkyně paní Szydłové, že Polsko souhlasí s maďarským postojem k migraci.

Viktor Orbán zároveň využil tiskové konference, aby zopakoval svou pozici k projektu bruselských elit. "Nechceme znovu žít v říši. Evropská unie je pro nás stále spojenectvím svobodných evropských národů, "a dodal, že" Maďaři chtějí, zůstat v  Evropě a hlavně aby Evropa zůstala Evropanům "a poté vyzvala k zachování a posílení" křesťanské kultury "kontinentu. To, zatímco některé západní země vstoupily do "post-křesťanského a post-národního období", které považují za budoucnost Evropy, v rozporu s evropskou vizí sdílenou zeměmi střední Evropy.

Nejdůležitější je, že se dnes setkávají vůdci dvou zemí, které patří do střední Evropy.
"Poslední roky ukázaly, že fungují středoevropské ekonomické modely. Střední Evropa pracuje. Dnes ve střední Evropě existují úspěšné země, které přispívají k síle EU. Přidáváme více než kdokoli jiný, než se v roce 2004 připojilo k těmto zemím. Tehdy jsme si nemysleli, že o více než deset let později můžeme říci, že jsme ekonomickým motorem EU, "řekl a dodal, že střední Evropa je nejrychleji rostoucí region EU.

Orban zdůraznil, že jak Polsko, tak Maďarsko přispěly ke stabilitě evropské ekonomiky. Během tiskové konference opakovaně zdůraznil, že země střední Evropy chtějí a budou stát na vlastních nohách.
Předseda vlády poukázal na to, že na rozdíl od dříve zmíněných ekonomických faktorů přistěhovalecká politika EU nefunguje, "velkolepě se to zhoršilo".

"Je jasné, že evropští občané nechtějí přistěhovalectví, zatímco někteří evropští vůdci stále prosazují neúspěšnou přistěhovaleckou politiku. Maďarské stanovisko je, že musíme chránit hranice, migrace musí být zastavena. Neměli bychom zde přivést migranty, ale měli bychom přinést pomoc tam, kde je to potřeba, " zdůraznil Orban.

Předseda vlády poděkoval svému protějšku za příspěvek Polska k úsilí Maďarské obrany hranic. Řekl, že s pomocí Varšava jasně uvedla, že "ochrana jižní hranice Maďarska je nejen vnitřním problémem Maďarska, ale i evropskou záležitostí. Ne poprvé a možná ne naposledy v historii. "

 

Autor: Honza36Ověřený účet
Sdílím názory a myšlenky jiných lidí z jiných sociálních sítí či zpravodajských serverů. Zajímá mě Váš názor na danou problematiku.
REKLAMA