Je úplně jedno, který z těch soudruhů bude premiér. Všichni se chtějí tupě přimknout k Bruselu, říká Václav Klaus

Václav Klaus před volbami: Je úplně jedno, který z těch soudruhů bude premiér. Všichni se chtějí tupě přimknout k Bruselu. Nechápu, že se lidem ještě neotevřely oči

Luboš Xaver Veselý s pořadem Pressklub na Frekvenci 1. Vzhledem k tomu, že za pár týdnů proběhnou volby v Německu a nedlouho poté i v České republice, čeká nás horký politický podzim. Luboš Xaver Veselý ho odstartoval s českým exprezidentem Václavem Klausem.

Proč je Klaus tak skeptický? Protože mocenské otěže v EU teď drží tandem německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Klaus má dokonce za to, že zkratka EU by se teď dala změnit na MM, čili Merkelová a Macon. Většina českých politiků dělá tu chybu, že se k této dvojici chce přimknout.„My se budeme hrnout do hlavního jádra EU svou hloupostí, ne-li přímo tupostí, abych to tak řekl,“ pokračoval Klaus. Žádná ze stran, která nás odtrhne od M+M, prý nejspíš neuspěje. „To je přece skoro úplně irelevantní otázka. Jestli to bude ten soudruh nebo onen soudruh, to je přece úplně jedno. Mně by se určitě zdálo lepší, kdyby volby vyhrála ODS nebo některá z těch ministraniček, které se na realitu v EU dívají podobně jako já, ale jestli bude premiérem Zaorálek, Babiš nebo Bělobrádek, to je podle mého názoru jedno,“ uvedl Klaus.
Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/.

Jaký názor na to máte vy? Napište nám do komentářů!

Autor: nejhorsi.czOvěřený účet
Oficiální profil Nejhorší.cz
REKLAMA