Víte jak tu vůbec vypadá v luxusním resortu Čapí Hnízdo? My vám to ukážeme!

Čapí hnízdo je resort, který se nachází na území obce Olbramovice ve Středočeském kraji, přesněji asi 1,5 km severozápadně od centra této obce, v místní části Dvůr Semtín, katastrální území Tomice u Votic, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák.

Podle údajů ve veřejném rejstříku byla společnost ZZN AGRO Pelhřimov v době od 12. prosince 2005 do 15. února 2008 součástí holdingu Agrofert, tehdy změnila formu vlastnictví, byla převedena anonymními akciemi na neznámého majitele a přejmenovala se na Farmu Čapí hnízdo. Jelikož už nebyla součástí Agrofertu, firmě bylo umožněno získat dotaci pro malé a střední podniky. Babiš uvedl, že v době získání dotace byli majiteli akcií firmy jeho dvě dospělé děti a bratr partnerky Moniky. Po pěti letech, po vypršení dotační podmínky společnost Farma Čapí hnízdo zanikla fúzí se společností IMOBA, jejímž jediným akcionářem je společnost SynBiol, vlastněná Andrejem Babišem.

Podstatou kauzy „Čapí hnízdo“ je podezření na účelové čerpání dotace určené výhradně pro malé nebo středně velké podnikatele. Podle kritiků Andrej Babiš a koncern Agrofert formálně převedli v roce 2008 nově založenou farmu na jiného majitele, krytého anonymními akciemi, protože Agrofert by dotaci ve výši 50 mil. korun nezískal. Podle Mladé fronty Dnes stáli v čele formálně oddělené firmy Babišovi příbuzní a manažeři. Například v roce 2013 psal Andrej Babiš na twitteru o Čapím hnízdu jako o své farmě. V roce 2015 Babiš označil Čapí hnízdo v dokumentárním filmu Víta Klusáka Matrix AB za svůj nejlepší projekt. Babiš ovšem tvrdí, že tato věta byla vytržena z kontextu.

V listopadu 2015 přijalo státní zastupitelství oznámení na dotační podvod, které začala vyšetřovat policie. 10. srpna 2017 obdržela poslanecká sněmovna žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Podle Babiše je obvinění absurdní a načasování podle něj ukazuje na snahu ovlivnit volby. Zdroj: WikipedaCeny hotelu startují  5609Kč pro 2 dospělé osoby na jednu noc (cca 2800Kč/noc pro jednu osobu.) Zdroj: Booking.com

Autor: nejhorsi.czOvěřený účet
Oficiální profil Nejhorší.cz
REKLAMA